Szybka nawigacja dla czytników ekranu:

Fundacja: Kalendarz 2015 [23. 11. 2014]

Kalendarz 2015


12 wspaniałych matek w kalendarzu RFPN


Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym wydała wyjątkowy kalendarz. Projekt ma zwrócić uwagę nie tylko na niepełnosprawne dzieci, którymi opiekuje się fundacja, ale na ich mamy – kobiety niezwykłe i silne.

 

Fundacja w sposób szczególny postanowiła podkreślić zaangażowanie mam w rehabilitację swoich podopiecznych. Z tej okazji RFPN wydała wyjątkowy kalendarz ścienny na rok 2015. Kalendarz, w którym wystąpiły mamy dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością,  ma być okazją do zwrócenia uwagi na ich codzienną niezwykle trudną pracę.

 

 

Zakup kalendarza (wymiary 42,5x60cm; waga 960g)

 

Dochód w całości przeznaczony zostanie na cele fundacji. Cena 49 zł, ale można wpłacać więcej. Kalendarz do kupienia w siedzibie RFPN w Chorzowie (ul. Dąbrowskiego 55 a) oraz wysyłkowo.

 

Koszty wysyłki kalendarza w bezpiecznej tubie:

Paczka ekonomiczna - 17,50(Poczta Polska)

Paczka priorytetowa - 19,-(Poczta Polska)

Kurier - 32,-

 

Przy zakupie z przesyłką prosimy o podanie na adres email fundacji fundacja@rfpn.org następujących danych:

imię, nazwisko, adres do wysyłki oraz wpisanie "Kalendarz 2015" w temacie wiadomości.

 

Dane do przelewu środków:

Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym

Adres: ul. Dąbrowskiego 55a, 41-500 Chorzów

Bank: ING Bank Śląski O/Chorzów
Nr konta: 27 1050 1243 1000 0010 0010 1483

Tytuł przelewu: Kalendarz 2015

 

Więcej o projekcie 

 

W projekcie charytatywnym zorganizowanym przez Olgę Kostrzewską – Cichoń - mamę Kaliny – jednej z podopiecznych fundacji, wzięło udział 12 kobiet. „Dzięki fundacji poznałam wiele mam, które zmagają się z ciężkimi upośledzeniami swoich dzieci. Pomyślałam, że warto pomagając fundacji zrobić coś także dla mam. Sesję zdjęciową zorganizowaliśmy w pięknym hotelu Poziom 511 w Podzamczu na Jurze Krakowsko – Częstochowskiej oraz w wyjątkowym gabinecie masażu Anna Nocoń health & beauty w Katowicach. Chciałam, by każda z mam na kilka godzin mogła oderwać się od codzienności. Poczuć się wyjątkowo, odpocząć.”


Na projekt składa się czarno – białe zdjęcie oraz informacja o dziecku i rodzaju rehabilitacji, który oferuje dla niego fundacja. „Zdjęcia i kalendarz są też formą manifestu o sile kobiet, Każda z mam trzyma kartkę, na której napisała swoje motto i swój sposób ma walkę z przeciwnościami losu”- podkreśla prezes zarządu fundacji Norbert Galla.


Autorem zdjęć jest fotograf Piotr Najuch, na co dzień prowadzący firmę fotograficzną  Foto-Niesporek w Siemianowicach Śląskich.  Za wizaż odpowiada Klaudia Krabes.


Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym z siedzibą w Chorzowie zajmuje się kompleksową rehabilitacją oraz wczesnym wspomaganiem rozwoju psychoruchowego dzieci niewidomych i niedowidzących z dodatkowym kalectwem ze Śląska. W swoich placówkach lub w przestrzeni domowej tworzy przyjazne warunki rozwoju dla dzieci, którym dysfunkcje wzroku znacznie ograniczają poznawanie świata. „Przełamujemy bariery w edukacji, leczeniu i rehabilitacji. Oferujemy pomoc psychologiczną, pedagogiczną, logopedyczną, neurologiczną i okulistyczną. Podstawą osiągania sukcesów w rozwoju i rehabilitacji dziecka jest odpowiedzialność specjalistów, ale też zaangażowanie rodziców.” – podkreśla Norbert Galla.


W tym roku fundacja rozpoczęła niezwykle ważną inwestycję. Zarząd Województwa Śląskiego na posiedzeniu w dniu 2 września 2014 roku podjął decyzję o przyznaniu środków z Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (12 milionów złotych) na budowę Regionalnego Ośrodka Pomocy Niewidomym i Niedowidzącym. Innowacyjny ośrodek powstanie na terenie powiatu tarnogórskiego w miejscowości Ziemięcice.  Możliwość kształcenia w ośrodku otrzyma 69 dzieci, z czego 36 zostanie zakwaterowanych w internacie. Rozpoczęcie nauki planowane jest na 1 września 2016 r.

 

Wracaj
Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym
ul. Świętego Piotra 9, 41-500 Chorzów
telefon: (32) 241-11-13, fax: (32) 241-12-02
e-mail: fundacja@rfpn.org
 
projekt i wykonanie: kudlacik.eu