Szybka nawigacja dla czytników ekranu:

Fundacja: Kalendarz 2016 [03. 03. 2016]

Kalendarz 2015

 

12 wspaniałych ojców


Po raz kolejny postanowiliśmy w sposób szczególny podkreślić zaangażowanie rodziców w rehabilitację swoich podopiecznych. Z tej okazji wydaliśmy specjalny kalendarz ścienny na rok 2016. W kalendarzu wystąpili ojcowie oraz dzieci ze sprzężoną niepełnosprawnością.

 

 

Ojcowie nie tylko pozowali do zdjęć, ale też opowiedzieli na kartach swoje historie. - Nie mogę napatrzeć się, z jaką radością i mam nadzieję miłością, wita mnie mój kochany syn po całym dniu pracy. Mamy cały rytuał zabaw i wygłupów. Są również ciężkie chwile, kiedy jest niesforny, marudny, a moja żona po całym dniu opieki nad nim ma już wszystkiego dość i już mają siebie dosyć nawzajem. Rozumiem to i staram się pomóc. Wtedy pomagają te nasze zabawy i te piękne wesołe oczka, a przytulanie Kacperka pozwala zapomnieć o trudnych chwilach. Bardzo kocham Kacpra i moją żonę – opowiada Rafał, tata Kacpra.

 

Inny bohater projektu tata Pawła pisze: "Mam na imię Tomasz. Mój syn Paweł ma 4 lata. Urodził się planowo, był zdrowy i dostał 10 pkt. w skali Apgar. Niestety w trakcie porodu doszło do zakażenia bakterią Streptococcus agalactie, co doprowadziło do zapalenia opon rdzeniowo-mózgowych, sepsy i wstrząsu septycznego. Serduszko Pawła przestało bić. Syn przestał oddychać. Przez kolejne cztery dni walczył dzielnie o życie. Bardzo płakał, gdy ktoś go dotykał, dziś wiemy, że wszystko bardzo go bolało. Po szeregu badań i konsultacji stwierdzono, że w każdym płacie mózgu Paweł ma miejsca martwicze, które powstały wskutek niedotlenienia".

 

Podobnych historii jest więcej, w sumie w projekcie wzięło udział 11 ojców. Każda opowieść wzrusza i daje do myślenia. Siła tych mężczyzn tkwi w tym, że są prawdziwi także w opowiadaniu o swoich słabościach. Nie udają, nie wstydzą się swojej wrażliwości – mówi pomysłodawczyni kalendarza Olga Kostrzewska – Cichoń z agencji Open – Mind i jednocześnie mama małej Kalinki, podopiecznej fundacji.  Na projekt składa się czarno – białe zdjęcie ojca i dziecka oraz informacja o rodzaju rehabilitacji, który oferuje dla niego fundacja. Ostatnia karta to kolaż 12 zdjęć ojców, dzieci oraz rodzeństwa.

 

Sporo ojców ma więcej niż jedno dziecko, rodzeństwo bardzo domagało się udziału w projekcie i ta 12 – ta strona, grudzień, jest dobrym miejscem, by dopełnić te historie.

 

Cena kalendarza to 50 zł. Dochód w całości przeznaczany jest na cele Fundacji. - Kalendarz jest do kupienia w siedzibie Fundacji w Chorzowie na ul. Dąbrowskiego 55a. - Na razie wydrukowaliśmy 100 sztuk, ale jeśli będzie duże zainteresowanie, nie wykluczamy dodruku.

 

Wracaj
Regionalna Fundacja Pomocy Niewidomym
ul. Świętego Piotra 9, 41-500 Chorzów
telefon: (32) 241-11-13, fax: (32) 241-12-02
e-mail: fundacja@rfpn.org
 
projekt i wykonanie: kudlacik.eu